Cvičíte, běháte, ale pořád nehubnete? Možná to také děláte špatně: Kdy je nejlepší čas na cvičení, jak se najíst a v čem dělají ženy největší chybu, prozrazuje kondiční trenér

I vy toužíte po dokonalé postavě? A přestože se snažíte a cvičíte, pořád to nějak nejde? Možná děláte také tyto chyby, na které upozorňuje odborník. Čtěte s námi, na naše nejčastější dotazy odpovídá kondiční trenér

Jak zhubnout? Na nejčastější dotazy žen odpovídá trenér
V touze za vysněnou sexy postavou dokážeme při cvičení udělat cokoli. Občas se nám ale nechce, nemáme chuť nebo nevidíme výsledky. Přitom stačí provést pár úprav v našem režimu a vše bude najednou fičet.

Nemusíte chodit každý den do fitka, mít zaplaceného trenéra, či cvičit náročné tréninky, abyste co to zhubli, správně se nastartovali a užívali si dobrého pocitu z formující se postavy. Na úvod stačí pravidelně cvičit pár minut třeba i doma nebo venku, jen to musíte dělat správně. Jen tehdy bude vaše snažení efektivní. Víte jak na to?

Na nejčastější dotazy žen ohledně cvičení odpovídá z dlouhodobých zkušeností kondiční trenér Matúš Špirko.

Kdy je během dne ten správný čas na cvičení, abychom předešli tomu, že se nám už nebude chtít?

Vždy jsem doporučoval ženám, aby si čas na tréninky vybíraly individuálně. Některé dámy mají největší sílu a energii ráno, některé odpoledne a některé večer. Ale když bereme v úvahu dnešní dobu, kdy ženy mají od rána povinnosti a starosti, které se táhnou až do večera, tak se často stane, že večer si už neumí najít čas a už ani nemají energii a chuť na trénink.

Proto z hlediska dlouhodobého dodržování plánu je nejlepší cvičit hned ráno a dát si trénink jako prioritu číslo jedna. Ráno si to odtrénujete, ai kdyby to mělo být pouhých 10, 15 nebo 20 minut, ale už je tam splněný bod, člověk má dobrý pocit a je nastartován do celého dne. Případně si rozdělit trénink a ráno si zacvičit 10 minut a večer také 10 minut.

Když budu cvičit před spaním, zhubnu?

Fit woman measuring her waist

Nedoporučuje se trénovat před spaním, protože to narušuje spánek. Je ale rozdíl cvičení a cvičení. Pokud je trénink intenzivní, tedy hiit, běh, skákání přes švihadlo, běh do schodů, tak jsme ve vyšší tepové frekvenci a trénink nám roztáhne cévy, srdce začne více pumpovat, dostaneme více adrenalinu do krve, a to je stav, který nás nepřipraví na spánek, ale naopak, nabudí nás. Před spánkem bych spíše doporučoval jógu, pilates, strečink nebo meditaci, díky kterým dokáže člověk také získat různé benefity.

Kdy se můžu před tréninkem najíst? Mám cvičit raději hladová?

Důležitý je čas, jaký mám do tréninku. Pokud ráno vstanu v 5.00 a 5.15 chci cvičit, tak určitě na lačno. Pokud ale má žena komfort a ví, že se může najíst a trénink bude až v 1,5hod. od daného jídla, tak je to v pořádku. Tehdy může jíst i jít cvičit „najedená“. Všechno závisí na tom, jaký máme management dne.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram