Jak si vyhrát s barvami v interiéru? Toto jsou trendy pro rok 2022!

Čeká vás zařizování vašeho nového domova a uvažujete nad tím, jaké odstíny jsou momentálně v kurzu? Nebo máte chuť renovovat a oživit své současné bydlení novými barvami doplňků či stěn? V každém případě jste na správné adrese!

Významné světové značky nás pravidelně seznamují se svými předpověďmi, které barvy budou dominovat módě a bytovému designu následující rok. Není to však nikdy jen jediný odstín, k těmto barvám se vždy spojuje celá škála tónů, které lze navzájem kombinovat pro harmonický výsledek. A jaké jsou to pro letošní rok?

Veselé odstíny modré
Jakoby značky Pantone a Dulux tušily, že to, co lidé momentálně nejvíc potřebují, je optimismus. Proto rovněž zvolily různé podoby modré za svou barvu roku. Zatímco v Pantonu vybrali výraznou modře fialovou ,,Very Peri” – inspirovanou květem barvínek, společnost Akzo Nobel vyrábějící interiérové ​​nátěry Dulux představila něžnou blankytně modrou vycházející z barvy jasného nebe ,,Bright Skies”. Oba tyto odstíny lze velmi dobře doplnit dalšími tóny modré, ale také šedou či béžovou. Do interiéru vnesou svěžest a pozitivní náboj.

Zkuste blankytně modrou nanést na zeď za béžovou sedačku a doplnit polštářky v různých odstínech denimu. Modrofialová mimořádně sluší zase textilním doplňkům, jako je koberec, pléd či závěsy. Pro základ, na kterém vyniknou tyto detaily, zvolte různé odstíny šedé, případně černobílou.

Bohemian living room interior 3d render with beige colored furniture and wooden elements

Olivově zelená a zemité tóny
Další dvě společnosti, k nimž se každoročně upíná zrak všech profesionálů pracujících v interiérovém designu, jsou PPG – společnost vyrábějící například značku Primalex a Sherwin-Williams.

Oba výrobci interiérových nátěrů letos vsadili na tlumenou zelenou: první jmenovaný pod názvem Olive Sprig a druhý pod označením Evergreen Fog.

Oba tyto odstíny jdou ruku v ruce s aktuální oblibou zemitých tónů a přírodního ladění interiéru. Tlumenou zelenou na povlečení nebo stěně můžete bez obav doplnit právě pískovou, hnědou či odstínem růžového jílu. Zajímavý akcent svého obývacího pokoje v neutrální béžové dodáte olivově zelenou pohovkou, pro oživení pak zvolte další kousky nábytku s detaily v kontrastní černé, například odkládací stolky s kovovou podnoží. V každém případě nešlápnete vedle, pokud zemité tóny včetně olivové doplníte přírodními prvky, jako jsou proutěná křesla, košíky z mořské trávy, jutové koberce či lucerny z bambusu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram