Zhubněte i během spánku, opravdu je to možné: Těchto 5 způsobů vám může pomoci shodit kila při odpočinku

Chcete-li zhubnout, nemusíte se jen potit ve fitku. Správnými podmínkami můžete kila shazovat i během odpočinku.

Spánek ovlivňuje celé vaše tělo, vaše zdraví, imunitu. Kvalitní odpočinek v noci vám pomůže snížit stres, budete v lepší psychické pohodě, budete mít víc energie. Dokonce díky pěti způsobům, o kterých informoval Brightside, můžete během spánku spalovat i více kalorií.

Hubnutí ve spánku je podle odborníků opravdu možné. Samozřejmě, neshodíte tolik, co úpravou stravy a pohybem, ale při shazování přebytečných kilo může být spánek skvělým pomocníkem.

Toto je 5 způsobů, díky kterým spálíte během spánku více kalorií:

1) Správné oblečení
Když spíte nahý, získáte určité zdravotní benefity a jedním z nich je také pomoc při hubnutí. Vědci tvrdí, že udržování nižší tělesné teploty během spánku urychluje metabolismus, neboť se v těle produkuje více hnědého tuku, který vás udrží v teple.

Hnědý tuk produkuje teplo, zatímco spaluje kalorie, a to zrychluje váš metabolismus během dne, což vám pomůže zhubnout. Spánek bez oblečení také zlepšuje krevní oběh a je dobrý pro vaše srdce a svaly.

2) Dostatek spánku
Dr. Richard K. Bogan, výzkumník spánku, řekl, že samotný spánkový plán nám může pomoci při hubnutí. „Spánek je nezbytný pro normální funkci tělesných hormonů a imunitního systému. Nevyspalý nebo ospalý mozek je hladový mozek,“ řekl. „Špatný spánek tedy vede k tloustnutí.“ Dospělý člověk potřebuje zhruba 7 a půl až 9 hodin spánku.

3) Nárůst svalové hmoty
Máte-li více svalové hmoty, pomůže vám to spálit více kalorií i během spánku. Pravidelný trénink, zvláště silový, vám může pomoci shodit nějaké to kilo. Pokud je pro vás obtížné se v noci před tím, než jdete do postele, uklidnit, zkuste si zacvičit pár hodin před spaním. Snáze usnete a navíc podpoříte metabolismus i spalování kalorií.

Top view of young woman sleeping on side in her bed at night. Beautiful girl sleeping profoundly and dreaming at home with blue blanket. High angle view of woman asleep with closed eyes.

4) Spánek v chladnější a tmavší místnosti
Podle studie lidé, kteří měli teplotu v ložnici nastavenou na 19 stupňů Celsia po dobu jednoho měsíce, zrychlili svůj metabolismus o 10 procent. Rovněž díky hnědému tuku spálili více kalorií, a to o 42 procent.

Chcete-li zhubnout nějaké to kilo během spánku, zkuste se v noci zbavit i světla. Výzkum naznačuje, že pokud jsme před spaním vystaveni světlu, snižuje se hladina melatoninu v těle. Spíte-li se zapnutým světlem, má to obrovský vliv na cirkadiánní regulaci metabolismu, což může být důvodem tloustnutí. Proto je lepší vypnout televizor, telefon a jakákoli jiná světla a popřemýšlet nad koupí zatemňovacích závěsů, které by vám zajistily větší tmu.

5) Stravovací rutina
Podle odborníků na výživu by se časy jídla a spánku měly být každý den stejné. Charlotte Harrison, odborník na výživu z Londýna, říká: „Naše tělo běží v cirkadiánním rytmu, což jsou jeho vnitřní hodiny. Časy, ve kterých jíme mají velký vliv na náš cirkadiánní rytmus, takže rozvrh ve stravování je velmi důležitý.“

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram