Vždy, když končí letní teploty, se loučíte se svou terasou? Nemusíte

Denní teploty pomalu, ale jistě klesají. Není se čemu divit, máme přece docela pokročilý podzim. I vám je z toho smutno? A hlavně kvůli vaší terase, na které během pěkných dní tak ráda trávíte volný čas doma?

Pergoly ani zdaleka nejsou jen ochrana před slunečními paprsky
S tím můžete pomoci. Možná to už letos nestíháte, ale za rok budete připravena. A přece nejde o malou investici, takže si ji jistě budete chtít promyslet. Že nevíte, o čem to vlastně mluvíme?

No přece o náramně praktické stínící technice zvané pergola. Zní vám to italsky? Ano, pojmenování pergola má kořeny v pozdější latině, ale namísto etymologického okénka určitě raději chcete vědět, jak vám má právě pergola pomoci, když začnou teploty klesat a vy si už nemůžete užívat příjemné chvíle na vaší vlastní terase.

Vždyť pokud o pergolách mluvíme jako o stínící technice, jejich primárním úkolem bude přece chránit vaši terasu před ostrým letním sluncem. A z toho vyplývá, že is pergolou budete za rok na konci léta znovu tam, kde jste teď, uvnitř.

Chybí vám v domě jedna místnost navíc? Pergola s možností uzavření to napraví
Lepší pergoly však nenabízejí jen ochranu před sluncem či deštěm. S pergolou si můžete užít celoroční zážitek z posezení na terase. Potřebujete k tomu jen „maličkost“, uzavírací systém. Takto vylepšená pergola pochopitelně nebude nejlevnější, ale získáte díky ní prakticky další místnost na bydlení, kterou můžete využívat byť i přes zimu.

Modern atrium house. This is entirely 3D generated image. Visible parts of framed images inside are all my own renders and can be found in my portfolio as individual assets.

Když tak ji můžete doplnit ještě o infra ohřívače a v takovém případě zimě rozhodně nedáte šanci. Snadno tak zjistíte, že terasa není něco, na co musíte v chladném období zapomenout, ale stane se elegantním „prodloužením“ vašeho interiéru. Přes zimu neztratíte „kontakt“ s vaší zahradou a přes léto ji můžete samozřejmě otevřít, což pocitově dodá vašemu domu nekonečnost.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram