Být fit se dá být pořád, pohyb nemusí bolet: Takto se dá hýbat běžně i během dne a aniž byste trpěla v posilovně

7 způsobů, jak se hýbat i bez vědomého cvičení.

Cvičení v posilovně je sice fajn představa, ale mnohým z různých důvodů nevyhovuje. Navíc, v pandemických časech mohou být posilovny zavřené nebo vstup do nich omezený. Máme pro vás pár jednoduchých tipů, jak se udržet fit a v pohybu, i bez cvičení, dokonce aniž byste si to uvědomovali.

Hýbíme se během dne
I vy patříte mezi ty ženy, které se jen těžko dostanou do posilovny nebo cvičení v této „instituci“ je pro vás nepředstavitelným trápením? Naštěstí existují způsoby, jak se udržet fit i bez pravidelného cvičení na strojích či s činkami. Stačí, když nenápadně zvýšíte úroveň pohybu příjemným způsobem během všedních dnů. Zde je několik příkladů, jak se to podaří:

Namísto výtahu po schodech
Je nudné poslouchat opakovaně, že když nahradíte výtah schody, minete podstatně více kalorií a prokrvíte celé tělo. Přesto je to jeden z nejlepších tipů, jak si „zacvičit“ i bez cvičení.

Chůze po schodech zvyšuje srdeční frekvenci, pomáhá udržovat rovnováhu a posiluje nohy. Intenzitu znásobíte, pokud pojedete po dvou schodech nebo přidáte pár výpadů či podřepů.

U telefonátů se procházejte
Máte naplánované videosetkání s kamarádkou či rodinou? Nebo pracovní konferenční telefonát? Neseďte u nich, pokud to není nevyhnutelné. Zcela ideální je spojit čas rozhovorů s procházkou venku. Pokud se vám nedá jít ven, tak se alespoň postavte a procházejte po pokoji či kanceláři. Mimochodem, víte o tom, že chůze zvyšuje kreativitu a zlepšuje mentální bystrost?

Vyměňte židli za fit míč
Na pár hodin denně vyměňte kancelářskou židli za fit míč nebo si pořiďte zdravotní balanční židli. Taková výměna pomáhá při bolestech zad a zlepšuje držení těla. Při sezení na míči se můžete pohupovat a procvičovat pánev, stehna a páteř. Navíc podpoříte zpevnění svalů tělesného jádra.

Shot of a woman before and after her diet

Pokud chodíte do práce autem, neparkujte hned při práci
Je-li to možné a bezpečné, parkujte dále od pracoviště, ne hned v blízkosti vchodu. Parkování pár uliček od práce vám pomůže projít za den několik kroků navíc, přičemž každý krok se počítá. Podobně parkujte i když jedete na setkání do města či na návštěvu.

Dopřejte si více intimností
Výzkumy uvádějí, že při sexu spalujeme kalorie rychleji – ženy spálí přibližně 3,1 kalorií za minutu a muži přibližně 4,2 kalorií za stejnou dobu.

I když při intimnostech nedosáhnete stejného výkonu jako při energickém běhu, určitě se můžete pořádně zapotit, navíc příjemně. Bavte se, zkoušejte nové polohy a techniky, zároveň se víc hýbejte.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram